Mida peaks teadma nanotöötlusest

Nanotöötlus on innovaatiline meetod erinevate ruumide ja pindade kaitsmiseks. Nanokate takistab mustuseosakeste tungimist materjali, pikendab pindade kasutusiga ja hõlbustab nende puhastamist. Ka väheneb oluliselt tervisele kahjulike puhastusainete kasutusvajadus. Nanokihiga saab katta nii uusi kui ka vanu pindu.

Nanotehnoloogia all mõeldakse üldiselt seadmeid, materjale või struktuure, mille suurus jääb alla saja nanomeetri. Nanomeeter on miljondik millimeetrit, seega võrdub nanoobjektide suurus kümnetuhandikuga inimese juuksekarva paksusest.

Nanoosakeste kasutamine võimaldab muu hulgas parandada erinevate pindade omadusi, saavutamaks suuremat vastupidavust ja lihtsamat puhastatavust. Nanotehnoloogiat kasutatakse laialdaselt ka näiteks kosmeetikas, toiduainetes, mitmesugustes tarbekaupades ja tööstuses.

Vannitubade, WC-de ja köökide pindadel kasutatakse olenevalt töödeldavast objektist eri tüüpi kaitseaineid. Enamasti on need kaitseained valmistatud uue tehnoloogia järgi nanosuuruses ränidioksiidi (SiO2) baasil.

Need ained on ohutud nii inimestele, loomadele kui ka keskkonnale. Töötlus muudab pinnad hüdro- ja oleofoobseteks ehk vett ja rasva tõrjuvaks. Tänu sellele muutub puhastamine tunduvalt lihtsamaks. Pinnakatte biostaatilised omadused aga vähendavad tõhusalt mikroorganismide paljunemist kaitstud pinnal.

Kuivades moodustab pinnakate nähtamatu, elastse ja hingava kaitsekihi. Tänu sellele aurab kattekihi alla jäänud või sinna juhtumisi tungiv niiskus ära.

Töötlus ei muuda pindade hõõrdeomadusi. Mida kauem ruume kasutatakse, seda selgemalt ilmneb nanotöötluse positiivne mõju.

  • Pinnakate ei sisalda mingeid liime ega vaike
  • ● Talub temperatuure -150 ̊C … + 300 ̊C
  • Talub pesuvahendeid pH 4 … 12